[Missing text /a11n/skiptocontent for sv]

Moelven Wood - Projekt

Moelven Wood Projekt är avdelningen hos Moelven Wood AB för dig som jobbar med byggprojekt.

Adress huvudkontoret:
Moelven Wood AB
Box 8006
650 08 Karlstad

Besöksadress:
Skårevägen 60, Karlstad.

Moelven Wood Projekt:
+46 10 122 50 60
projekt.woodab@moelven.se

Mellan jul och nyår har vi stängt. Lagervaror hanteras, normalt och mellan jul och nyår, av kundcenter 010-122 5050
Krister Harnesk
Befattning
Projektsäljare Öst och Norr - Vägledning Arkitekt m.fl.
Telefon
+46 10 122 50 43
E-post
krister.harnesk@moelven.se
Bertil Bergström
Befattning
Projektsäljare Väst och Syd - Vägledning Arkitekt m.fl.
Telefon
+46 10 122 50 13
E-post
bertil.bergstrom@moelven.se
Johan Kjellman
Befattning
Teknisk säljare - Förfrågningar Bygghandel & Industri
Telefon
+46 10 122 50 23
E-post
johan.kjellman@moelven.se
Henrik Rosenhall
Befattning
Teknisk säljare - Förfrågningar Bygghandel
Telefon
+46 10 122 50 29
E-post
henrik.rosenhall@moelven.se
Ulrica Mollstedt
Befattning
Order & Leverans - ThermoWood, TermoAsk, Ceder & Bastu
Telefon
+46 10 122 50 22
E-post
ulrica.mollstedt@moelven.se
Christina Lind
Befattning
Order & Leverans - Sibirisk Lärk, BT Brandskyddat Trä & Studiopanel
Telefon
+46 10 122 50 25
E-post
christina.lind@moelven.se
Peter Johnson
Befattning
Produktchef Utvalda träprodukter / Avdelningschef Projekt
Telefon
+46 10 122 50 21
E-post
peter.johnson@moelven.se